lifestyle

ZACZNIJ ROBIĆ TO, CO CZUJESZ I W CO WIERZYSZ

Oceny innych na każdym kroku wywołują w nas poczucie ciągłej obserwacji. Porównania widzimy na każdym kroku i może nas to przytłaczać. Próbujemy się dostosować i dopasować do innych. Ile razy chcieliśmy zrobić coś, jednak baliśmy się przez potencjalną ocenę innych? Wątpimy w swoje pomysły i swoje kompetencje. Umniejszamy sobie. Pomimo tego, że możemy mieć ogromne doświadczenie oraz wiedzę z danej dziedziny, gdzieś z tyłu pojawia się myśl: To nie wystarcza. W głowie rozmyślamy nad różnymi scenariuszami, kto kupi nasz produkt, czy jest on wystarczająco dobry, w sumie dla kogo to jest? Nie zaczynamy niczego nowego, bo przecież nie będziemy w tym najlepsi. Nasze pomysły powstają w głowie i często tam również umierają. Co by się jednak zmieniło, gdyby odciąć to wszystko i wreszcie zacząć robić to, co czujesz i w co wierzysz? Jak zmieniłoby się wtedy Twoje życie i ile ciekawych rzeczy, mogłabyś zrobić dodatkowo, gdyby przestać przejmować się opiniami?

POCZUJ SWÓJ POMYSŁ

Są rzeczy, które trzeba bardzo skrupulatnie przygotować, abyśmy sami je czuli. Czasami w naszej głowie pojawia się pomysł, który w naszych oczach jest ambitny, lecz na etapie chęci realizacji okazuje się, że jednak nie mamy do niego głowy. Pomysł i przygotowanie się na realizację jego to część, bez której nie warto brać się za cokolwiek.

Po tym, jak zaczęłam wymyślać plan na swojego e-booka (który jeszcze nie ukazał światła dziennego i nie wiem, kiedy to będzie) miało to dla mnie ogromny sens. Jednak sam fakt napisania czegoś tak ogromnego i wyczerpującego był dla mnie dużym obciążeniem psychicznym. Nie chcę zmuszać się do swoich pomysłów na nowe produkty czy projekty, to ma być dla mnie przyjemnością. I właśnie dlatego odłożyłam go na inne czasy, na takie, gdzie będę go bardziej czuła. W zamian za to odczułam potrzebę stworzenia czegoś zupełnie innego. Czegoś, co wiem, że może przydać się innym i pomóc im w lepszej komunikacji. Właśnie dlatego powstała „Sztuka rozmowy”. To był pomysł, który czułam. I taki, w który wierzę, że spełni swoją funkcję pomocy innym w osiągnięciu lepszej komunikacji.

GWARANCJA JAKOŚCI

Nie wiem, ile jest ludzi, którzy są ogromnie zdolni, jednak po prostu boją się realizować swoje pomysły i właśnie przez to, nie ukazują one światła dziennego. Podejrzewam jednak, że bardzo dużo! Jako ludzie nie wierzymy w swoje kompetencje i to, że jesteśmy wystarczająco dobrzy. Pomimo posiadanych umiejętności i doświadczenia wątpimy w siebie i umniejszamy sobie. Chodzimy na rozmowy rekrutacyjne z założeniem, że i tak nie dostaniemy tej pracy, bo nasze kompetencje są za niskie. Nie wierzymy we własne możliwości oraz osiągnięcia i próbujemy sobie wmówić, że to przypadkiem. Że mieliśmy szczęście, albo że w sumie to nic takiego. Jednak to, że coś nam się udało, świadczy o tym, że to zrobiliśmy. Skoro posiadamy umiejętności, nikt nam ich nie odbierze i możemy z nich czerpać. To coś, na co pracujemy i poprawiamy za każdym razem, gdy ich używamy. Dajemy gwarancję jakości na naszą wiedzę oraz doświadczenie.

WERYFIKACJA NASZEGO POMYSŁU

Pojawiające się wątpliwości to codzienność, szczególnie, gdy chcemy wykonać coś, przez co możemy zostać ocenionymi. Zastanawiamy się, czy to co chcemy zrobić będzie odpowiednie i czy jest potencjalnie dobre. W tej kwestii pytamy najbliższych, którzy mogą nie zgadzać się z naszymi myślami i przekonaniami. Mogą podcinać nam skrzydła, aby nie czuć się gorszymi. I to właśnie nie są osoby, które powinny weryfikować nasze pomysły. Powinna być to nasza grupa docelowa a nie najbliższe osoby, bo często one mogą nawet nie być zainteresowane tym, co chcesz robić.

Dla niektórych to, co będziesz chciała zrobić, nie będzie miało sensu. I sama zaczniesz wątpić w to, że było to wcześniej dla Ciebie bardzo ważne i chciałaś to zrobić. Zamiast skupić się na tym, że chciałaś coś zmienić, zrobić, coś innego niż otoczenie, będziesz się zastanawiać, jak oceniają Cię inni. To nie ma sensu. Zacznij robić to, co czujesz i w co wierzysz.

ALE CO ROBIĆ?

To pytanie może zadać sobie każdy z nas. Może się zdarzyć, że jesteś na takim etapie swojego życia, gdzie masz wrażenie, że utknęłaś. Masz ogromną potrzebę zmiany, zrobienia czegoś, spróbowania, ale nie wiesz czego. Spoglądamy na innych i szukamy odpowiedzi, próbujemy znaleźć coś, co będzie dla nas najlepsze. Nasi najbliżsi będą nam życzyć dobrze, jednak każdy patrzy przez swój pryzmat. Zastanów się, co jest tak naprawdę dla Ciebie ważne i dobre. Rozpocznij robienie rzeczy, które to Ty czujesz i są dla Ciebie odpowiednie w danym momencie.

Może być coś, co zawsze chciałaś robić, ale się bałaś. To może być kompletna zmiana Twojego miejsca zamieszkania i zaczęcie od nowa. To może nowa praca, nowy projekt, nowy związek. To zależy od Ciebie. Nie szukaj potwierdzenia swoich decyzji u innych tylko znajdź je w sobie. Każdy z nas ma inne cele, doświadczenia, myśli i nikt nie zna lepiej Ciebie lepiej, jak Ty.

I właśnie dlatego powstał mój pierwszy e-book odnośnie komunikacji „Sztuka rozmowy”, bo właśnie to ja czułam ten pomysł i udało mi się go zrealizować. Możesz sprawdzić zakładkę „Sklep” i zobaczyć, jak wygląda coś, co kiedyś było tylko małym zalążkiem w mojej głowie i myślą, czy aby na pewno chcę wydać taki produkt! Tak, oczywiście, że miałam wątpliwości, jednak moja chęć pomocy innym i podzielenia się tym z innymi była o wiele większa niż fakt, że mogę zostać oceniona.

Będziemy oceniani przez całe życie, zatem nie warto zastanawiać się i zaprzątać sobie tym głowy. W ten sposób wiele tracimy z tego, co możemy mieć w swoim życiu i co możemy osiągnąć. Warto zastanowić się, co jest dla nas ważne i co chcemy MY zrobić dla SWOJEGO życia. Zatem zacznij robić to, co czujesz i w co wierzysz a zobaczysz, jak wiele w Twoim życiu się zmieni.

Zapraszam Cię również na inne wpisy na moim blogu oraz na mojego Instagrama KLIKNIJ TU, gdzie jestem bardziej aktywna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

x  Powerful Protection for WordPress, from Shield Security
This Site Is Protected By
Shield Security